Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Szklenie

Przekroje

przek_szyba_listewka_2str

Dla drzwi z lini

  • TOP
  • NEW
  • KLASYKA

występuje listwowanie dwustronne

przek_szyba_listewka_1str

Dla drzwi z lini

  • STEEL
  • FUTURE

występuje listwowanie jednostronne

Opis szyb

Bezbarwna

Jest to najszybciej stosowane szkło okienne, o możliwie jak największej przeźroczystości.

Antisol

To szkło przeciwsłoneczne, delikatnie barwione brązową masą, które obniża przepuszczalność energii słonecznej. Dzięki temu zapobiega przegrzewaniu się pomieszczeń. Poza tym chroni przedmioty wrażliwe na działanie promieniowania ultrafioletowego.

Reflex (stopsol)

Reflex (stopsol) to szkło o wzmocnionej kontroli promieni słonecznych. Poprawiające efekt wizualny i dający poczucie prywatności. Efekt ten uzyskany jest poprzez naniesienie tlenków metali na jedną stronę szyby. Stosowana jako przegroda między pomieszczeniami, z którego jedno jest przyciemnione. Osoby znajdujące się z jaśniejszej strony lustra (z odległości około 2m) widzą swoje odbicie i są widoczne dla osób znajdujących się z ciemniejszej strony. Jeżeli osoba znajdująca się ze strony jaśniejszej podejdzie bardzo blisko do szyby, może zobaczyć obiekty po ciemniejszej stronie.

Lustro weneckie (fenickie)

Lustro weneckie (fenickie) – jest to szyba obustronnie pokryta tlenkiem metali. Zazwyczaj stosowana jako przegroda między pomieszczeniami, z którego jedno jest przyciemnione. Osoby znajdujące się z jaśniejszej strony lustra widzą swoje odbicie i są widoczne dla osób znajdujących się z ciemniejszej strony.
Przykładowym użyciem weneckie (fenickiego) są okazania osób podejrzanych na komisariatach policji.

Matowa

Jest to szyba z jednej strony pokryta lakierem satynowo-matowym , dzięki czemu „przepuszcza” światło ale staje się nieprzeźroczysta.

P4

Składa się z dwóch warstw szyb bezbarwnych, pomiędzy którymi znajduje się folia antywłamaniowa, Dzięki folii szyba po rozbiciu nie rozsypuje się na drobne kawałki. W miejscu uderzenia powstają promieniście rozchodzące się pęknięcia. Wewnątrz woli mogą być widoczne zarysowania. Szyba P4 występuje tylko jaka szyba bezbarwna.

Cechy różnych rodzajów szkła

  bezbarwna antisol reflex lustro weneckie
Przepuszcalność światła * * * * * * * * * *
Odbicie lustrzane * * * * * * * * * *